Stamtavle *** Udstillinger *** Billeder
Født: Farve: Opdrætter: Øjenlyst: Knæ: 0,0 |
Nr. 4 på TOP 10 listen over årets papillonhan 2011
Ozzy er egen avl fra mit første kuld. Han er en utrolig dejlig lille dreng, som elsker at hygge.
2012 |
||||
Dato |
Sted |
Type |
Dommer |
Præmiering |
28.05.2012 |
Aalborg |
DKK |
Pero Bozhinovski, MK |
Champion klasse: |
27.05.2012 |
Aalborg |
PPK |
Marja Kosonen, FI |
Champion klasse: |
2011 |
||||
Dato |
Sted |
Type |
Dommer |
Præmiering |
26.11.2011 |
Aalborg |
PPK |
Gabriele Feldmann, CH |
Champion klasse: |
05.11.2011 |
Herning |
DKK |
Eva Liljekvist Borg, SE |
Champion klasse: |
08.10.2011 |
Vetterslev-Høm |
PPK |
Zuzana Brotankova, CZ |
Champion klasse: |
17.09.2011 |
Bjerringbro |
DKK |
George Kostopoulos, GR |
Champion klasse: |
10.09.2011 |
DKK Kreds 7, Sæby |
Skue |
Marie Petersen, DK |
Champion klasse: |
21.08.2011 |
Varde |
DKK |
Glenyse Acreman, AU |
Åben klasse: |
14.08.2011 |
Spanielskue, Egense |
Skue |
Charlotte N. Jensen, DK (ikke aut.) |
Åben klasse: |
30.07.2011 |
Vejen |
DKK |
Marie Patten, AU |
Åben klasse: |
28.07.2011 |
Vejen |
DKK |
Davida Brown, NZ |
Åben klasse: |
02.07.2011 |
Vilhelmsborgskue, Beder |
Skue |
Merete Stub Hansen, DK (ikke aut.) |
Åben klasse: |
21.05.2011 |
Ebeltoft |
PPK |
Linda Reinelt-Gebauer, DE |
Åben klasse: |
03.04.2011 |
Lund |
PPK |
Kim Bay, DK |
Åben klasse: |
02.04.2011 |
Tønder |
DKK |
Martha Heine, DE |
Åben klasse: |
19.03.2011 |
Assens |
PPK |
Gabriele Runge, DE |
Åben klasse: |
29.01.2011 |
Vetterslev-Høm |
PPK |
Kerstin Nilson, DK |
Åben klasse: |
22.01.2011 |
Terndrup |
Skue |
Kerstin Nilson, DK |
Åben klasse: |
2010 |
||||
Dato |
Sted |
Type |
Dommer |
Præmiering |
04.12.2010 |
Aalborg |
PPK |
Bo Lasthein Andersen, DK |
Åben klasse: |
07.11.2010 |
Herning |
DKK |
Chr. Geelmoyden, NO |
Åben klasse: |
10.10.2010 |
Vetterslev-Høm |
PPK |
Frederik Nilsson, SV |
Åben klasse: |
09.10.2010 |
Vetterslev-Høm |
PPK |
Jens Bruse, DE |
Åben klasse: |
08.08.2010 |
Spanielskue, Egense |
Skue |
Jytte Kruse Iversen, DK |
Åben klasse: |
03.07.2010 |
Vilhelmsborgskue, Beder |
Skue |
Kim Bay, DK |
Åben klasse: |
2009 |
||||
Dato |
Sted |
Type |
Dommer |
Præmiering |
28.11.2009 |
Aalborg |
PPK |
Laurent Pichard, FR |
Mellem klasse: |
09.08.2009 |
Spanielskue, Egense |
Skue |
Peter Jensen Svenstrup, DK (ikke aut.) |
Junior klasse: |
04.07.2009 |
Vilhelmsborgskue, Beder |
Skue |
Erling Kjær Petersen, DK |
Junior klasse: |
2008 |
||||
Dato |
Sted |
Type |
Dommer |
Præmiering |
29.11.2008 |
Aalborg |
PPK |
Hans Van den Berg, NL |
Hvalpe klasse: |
08.11.2008 |
Herning |
DKK |
Lene K. Jakobsen, DK |
Hvalpe klasse: |
11.10.2008 |
Års |
DKK |
Hanne Laine Jensen, DK |
Hvalpe klasse: |
13.09.2008 |
Sæby |
Skue |
Jessie Eikland, DK |
Hvalpe klasse: |
10.08.2008 |
Spanielskue, Egense |
Skue |
Inga Bonnez, DK |
Baby klasse: |
26.07.2008 |
Hadsten |
PPK |
A. Oliver-Wyles, GB |
Baby klasse: |
21.06.2008 |
Vilhelmsborgskue, Beder |
Skue |
Helle Gadberg, DK |
Baby klasse: |
Menine's Unicorn |
|
Sabamores Colorful Memory |
Pepejas Celebration |
||
|
Vittoria's Offside |
|
Beauty Fly Daisy-May |
||
|
|
|
Crown's Best Anja |
||
|
DKCH |
|
DKCH |