Troldalfens Ambrosius

Udstillingsresultater

 

2012

Dato

Sted Type Dommer Præmiering
28.05.2012 Aalborg DKK Pero Bozhinovski, MK Champion klasse:
EXC
27.05.2012 Aalborg PPK Marja Kosonen, FI Champion klasse:
EXC CK, 1.v., BHK2, klubcert

 

2011

Dato

Sted Type Dommer Præmiering
26.11.2011 Aalborg PPK Gabriele Feldmann, CH Champion klasse:
EXC CK, 2.v., BHK3, klubcert
05.11.2011 Herning DKK Eva Liljekvist Borg, SE Champion klasse:
VG
08.10.2011 Vetterslev-Høm PPK Zuzana Brotankova, CZ Champion klasse:
EXC
17.09.2011 Bjerringbro DKK George Kostopoulos, GR Champion klasse:
EXC CK, 2.v., BHK2, CACIB
10.09.2011 DKK Kreds 7, Sæby Skue Marie Petersen, DK Champion klasse:
EXC, 1.v., BIR Champion, BIS3 Champion
21.08.2011 Varde DKK Glenyse Acreman, AU Åben klasse:
EXC CK, 1.v., BHK3, Cert
Ny Dansk Champion
14.08.2011 Spanielskue, Egense Skue Charlotte N. Jensen, DK (ikke aut.) Åben klasse:
1.v., BIR1,
Best in Show
30.07.2011 Vejen DKK Marie Patten, AU Åben klasse:
EXC, 4.v.
28.07.2011 Vejen DKK Davida Brown, NZ Åben klasse:
VG
02.07.2011 Vilhelmsborgskue, Beder Skue Merete Stub Hansen, DK (ikke aut.) Åben klasse:
EXC, 3.v.
21.05.2011

Ebeltoft

PPK Linda Reinelt-Gebauer, DE Åben klasse:
EXC CK, 2.v., BHK3
03.04.2011

Lund

PPK Kim Bay, DK Åben klasse:
EXC CK, 1.v.
02.04.2011

Tønder

DKK Martha Heine, DE Åben klasse:
EXC CK, 1.v., BHK2, Cert
19.03.2011

Assens

PPK Gabriele Runge, DE Åben klasse:
EXC CK, 3.v.
29.01.2011

Vetterslev-Høm

PPK Kerstin Nilson, DK Åben klasse:
EXC CK, 2.v.
22.01.2011

Terndrup

Skue Kerstin Nilson, DK Åben klasse:
1.pr., 1.v., BIM

 

2010

Dato

Sted Type Dommer Præmiering
04.12.2010

Aalborg

PPK Bo Lasthein Andersen, DK Åben klasse:
EXC, 1.v. BHK3, Cert
07.11.2010

Herning

DKK Chr. Geelmoyden, NO Åben klasse:
EXC, 2.v.
10.10.2010

Vetterslev-Høm

PPK Frederik Nilsson, SV Åben klasse:
G
09.10.2010

Vetterslev-Høm

PPK Jens Bruse, DE Åben klasse:
EXC, 2.v.
08.08.2010

Spanielskue, Egense

Skue Jytte Kruse Iversen, DK
(ikke aut.)
Åben klasse:
1.pr., 1.v., BIR1
Best in Show
03.07.2010 Vilhelmsborgskue, Beder Skue Kim Bay, DK Åben klasse:
1.pr., 1.v., BIM6

 

2009

Dato

Sted Type Dommer Præmiering
28.11.2009 Aalborg PPK Laurent Pichard, FR Mellem klasse:
Excellent, 1.v.
09.08.2009

Spanielskue, Egense

Skue Peter Jensen Svenstrup, DK (ikke aut.) Junior klasse:
1. pr., 1.v. BIR2
04.07.2009 Vilhelmsborgskue, Beder Skue Erling Kjær Petersen, DK Junior klasse:
1. pr., 2.v.

 

2008

Dato

Sted Type Dommer Præmiering
29.11.2008 Aalborg PPK Hans Van den Berg, NL Hvalpe klasse:
SL, 3.v.
08.11.2008 Herning DKK Lene K. Jakobsen, DK Hvalpe klasse:
SL.1.v. BIM hvalp
11.10.2008 Års DKK Hanne Laine Jensen, DK Hvalpe klasse:
L
13.09.2008 Sæby Skue Jessie Eikland, DK Hvalpe klasse:
1. pr., 1.v., BIR hvalp
10.08.2008

Spanielskue, Egense

Skue Inga Bonnez, DK Baby klasse:
SL, 1.v.
26.07.2008 Hadsten PPK A. Oliver-Wyles, GB Baby klasse:
SL, 4.v.
21.06.2008 Vilhelmsborgskue, Beder Skue Helle Gadberg, DK Baby klasse:
1. pr., 1.v., BIR baby, BIR 7